Kyslík vo fľaši BOOST OXYGEN (9l) a goX (6l) opäť na sklade!

Všeobecné bezpečnostné pokynySpoločnosť Young Living je zodpovednou spoločnosťou, majúcou na zreteli aj bezpečnosť klientov pri používaní ich výrobkov a preto vyhotovila všeobecné bezpečnostné pokyny.
Odporúčame všetkým klientom aby sa s nimi oboznámili.

Všeobecné bezpečnostné pokyny:
Esenciálne oleje Young Living sú vysoko kvalitné 100% prírodné produkty získavané tým najšetrnejším spôsobom, aby boli maximálne čisté a účinné. Dôrazne vám odporúčame, aby ste si prečítali návody na etiketách a príbalových letákoch jednotlivých produktov a taktiež nasledovné pokyny, aby ste mali istotu, že esenciálne oleje používate bezpečne:

• Vo všeobecnosti je nutné esenciálne oleje uchovávať v chlade a temnu, mimo dosah slnečného žiarenia. Odporúčame nedávať do blízkosti elektronických zariadení (mobilné telefóny, počítače, mikrovlnka, zapnuté lampičky, zásuvky a pod.)

• Uchovávajte mimo dosah detí a domácich zvierat, podobne ako akýkoľvek iný produkt. Pokiaľ sa domnievate, že dieťa požilo väčšie množstvo esenciálneho oleja, podajte mu mlieko a vyhľadajte lekársku pomoc.

• Mnohé esenciálne oleje sa dajú bezpečne aplikovať priamo na pokožku, ale v niektorých prípadoch se dôrazne odporúča ich zriediť v základovom - rastlinnom oleji, napríklad kokosovom, z hroznových semienok, a pod. Vynikajúci základový olej vhodný pre všetky použitia je komplex rastlinných olejov V-6 značky Young Living.

• Nikdy nepoužívajte ako základový olej rastlinné pokrmové tuky, maslo, margarín ani ropné deriváty (prírodnú vazelínu).

• Mnohé esenciálne oleje sú vhodné pre deti, avšak pred použitím je potrebné ich zriediť so základovým (V-6 alebo iným rastlinným) olejom. Niektoré produkty Young Living sú už zriedené základovým olejom podľa pokynov na etikete produktu a sú určené k priamej aplikácii u detí.

• Esenciálne oleje sú veľmi koncentrované a účinné, preto začnite radšej od malého množstva a pridávajte postupne. Vo väčšine prípadov stačí 1-2 kvapky. Postupne sa môžete dostať na 3-4 použitia denne, čo však závisí aj od druhu esenciálneho oleja. Pri nadmernom použití sa môže zvýšiť riziko nežiadúcich reakcií.

• Pred použitím nového oleja najprv vyskúšajte 1 kvapku na malom kúsku pokožky (napr. na vnútornej strane predlaktia). Niektoré oleje môžu páliť na citlivých miestach.  Citlivosť kože je veľmi  individuálna. Pokiaľ sa dostaví pocit pálenia alebo začervenania pokožky, naneste na príslušnú oblasť rastlinný olej, v ktorom sa esenciálny olej zriedi. Neskúšajte nikdy opláchnuť vodou, tým by sa podráždenie mohlo ešte zhoršiť!

• Použite v jednom okamihu len jeden nový esenciálny olej, aby ste zistili, ako vaše telo reaguje. Vyčkajte 30 minút, než nanesiete ďalší nový olej.

• Dbajte na zvýšenú opatrnosť pri použití hrejivých olejov. Naneste najprv 1 kvapku na malé miesto na pokožke, napríklad predlaktie a sledujte reakciu v priebehu nasledujúcich 2 hodín. Viditeľná reakcia sa dostaví zvyčajne do 10 minút. Pokiaľ sa objaví pocit pálenia alebo vyrážka, naneste základový olej na postihnuté miesto podľa potreby. Medzi hrejivé oleje patrí najmä škorica, klinček, citrónová tráva, mäta pieporná, oregáno, tymián, Exodus II. a Thieves.

• Spoločnosť Young Living odporúča zamedziť kontaktu esenciálnych olejov s citlivými miestami, ako sú genitálie a sliznice. Pokiaľ sa rozhodnete olej na citlivé miesto použiť, zrieďte 1 kvapku esenciálneho oleja 5-10 kvapkami základového oleja V-6.

• Esenciálne oleje nevlievajte do očí, vyhnite sa aj oblastiam v okolí očí. Zbytky esenciálneho oleja na prstoch môžu poškodiť kontaktné šošovky alebo vyvolať nepríjemné pocity v očiach. Pri zasiahnutí oka kvapnite doň 1–2 kvapky čistého rastlinného oleja. Pokiaľ ťažkosti neustúpia do 5 minút, vyhľadajte lekársku pomoc. Nepoužívajte vodu! Voda urýchli pôsobenie olejov a zosilní pocit pálenia.

• Nevlievajte esenciálne oleje priamo do uší! Môžu byť však použité v okolí uší.

• Niektoré esenciálne oleje, najmä z citrusových rastlín môžu znásobiť účinky slnečného žiarenia. Vyhnite sa priamemu slnečnému , respektíve UV žiareniu (solárium a pod.) po nasledujúcich 12 hodin (až 24 hodin u angeliky a limetky; až 48 hodin u bergamotu) po nanesení týchto nezriedených esenciálnych olejov na pokožku.

• Nenanášajte esenciálne oleje na pokožku, ktorá bola poškodená popálením či poleptaním chemikáliami.

• Pri príprave kúpeľa zmiešajte najprv 5–10 kvapiek esenciálneho oleja s akýmkoľvek kúpeľovým či sprchovým gélom (Bath & Shower Gel) od Young Living alebo s akoukoľvek kúpeľovou soľou a až následne pridajte túto zmes do tečúcej vody.

• Obmedzte rozptyl dosiaľ nevyskúšaných esenciálnych olejov v difúzeri na 10 minút denne. Po zistení účinkov môžete postupne túto dobu zvyšovať. Doba by mala závisieť na veľkosti miestnosti a sile olejov.

• Pokiaľ máte zdravotné ťažkosti alebo užívate lieky na predpis, mali by ste sa pred použitím esenciálneho oleja poradiť s odborníkomzdravotníkom, ktorý má skúsenosti s používaním esenciálnych olejov. V prípade potenciálnych interakcií medzi liečivom a esenciálnym olejom sa obráťte na svojho ošetrujúceho lekára či lekárnika.

• Ak trpíte na epilepsiu, vysoký krvný tlak alebo náchylnosť ku kŕčom, konzultujte prosím použitie esenciálnych olejov najprv so svojím ošetrujúcim lekárom.

• Informujte svojho lekára o akomkoľvek závažnom ochorení alebo úraze. Neskúšajte si sami stanoviť diagnózu a nepredpisujte si žiadne prírodné látky, pokiaľ váš stav vyžaduje odbornú lekársku starostlivosť.

• Počas tehotenstva a kojenia dôrazne odporúčame pred použitím esenciálnych olejov vyhľadať rady a odporúčania kvalifikovaného a zaškoleného lekára, ktorý má skúsenosti s používaním EO. Vo všeobecnosti sa počas tehotenstva a kojenia odporúča vyhýbať používaniu nasledujúcich olejov: šalvia muškátová (Salvia sclarea), šalvia (salvia officinalis), vratič (Tanacetum vulgare), yzop (Hyssopus officinalis), fenykel (Foeniculum vulgare) a libavka (Gaultheria procumbens) a taktiež zmesi a doplnky obsahujúce spomínané oleje.